Półfinał Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach stupolowych Krynica-Zdrój, 25.03-02.04.2023 - Stowarzyszenie CROSS
Baner

Półfinał Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach stupolowych Krynica-Zdrój, 25.03-02.04.2023

Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2023
warcaby

Komunikat Organizacyjny

Półfinału Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach stupolowych

Krynica-Zdrój, 25.03-02.04.2023

 

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS  informuje, że w dniach 25.03 - 02.04.2023 odbędzie się Półfinał Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w warcabach.

Miejscem imprezy będzie Ośrodek GABOREK w Krynicy Zdrój ul. Szkolna 7.

Koordynatorem turnieju będzie Jerzy Hanus.

Przyjazd uczestników turnieju w dniu 25.03.2023 w godzinach popołudniowych/ pierwszy posiłek kolacja o godz. 18.00/.

Odprawa techniczna odbędzie się 25.03.2023 o godz. 20.00. Obecność na niej jest obowiązkowa.

Turniej zostanie rozegrany zgodnie z przepisami Polskiego Związku Warcabowego oraz Regulaminem turnieju.

 

Uprawnieni do gry w turnieju są:

- zawodnicy zaliczani do I lub II grupy inwalidzkiej z tytułu utraty wzroku lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku i będący członkiem Stowarzyszenia CROSS.

Kwalifikację  do udziału w turnieju mają zawodnicy posiadający najwyższy ranking.

W razie większej liczby zgłoszeń niż miejsc w turnieju odrzuceni zostaną zawodnicy posiadający niższy ranking.

Zgłoszenia zawodników dokonują wyłącznie Kluby Stowarzyszenia CROSS.

Ponadto w turnieju mogą wziąć udział zawodniczki, które w Mistrzostwach Polski Kobiet Niewidomych i Słabowidzących w 2022 roku zajęły miejsca 1-3.

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju zobowiązani są przywieść na turniej i przedłożyć następujące dokumenty: dowód osobisty, ksero aktualnego  orzeczenia o posiadaniu  stopnia niepełnosprawności - koniecznie wersja papierowa, którą prosimy o pozostawienie organizatorowi,  oraz legitymację warcabową z wpisem przynależności klubowej.

Przed rozpoczęciem turnieju wszyscy zawodnicy zobowiązani są  do wniesienia opłaty klasyfikacyjno-rankingowej w wysokości podanej na odprawie technicznej.

Ponadto  każdy uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 240 zł od osoby; opłata za ewentualnego opiekuna wynosi 240 zł dla zawodników całkowicie niewidomych,  pozostali opiekunowie po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem. Bez powyższej opłaty zawodnik nie zostanie dopuszczony do gry.

 

Każdy zawodnik zobowiązany jest zabezpieczyć komplet warcabów i zegar elektroniczny  w przypadku rozgrywania partii kolorem białym.

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosi 80 min + 1 minuta za ruch na zawodnika.

 

Zgłoszenia prosimy dokonywać do dnia 10.03.2023 na adres: e-mail jerzyhanus@vp.pl lub telefonicznie: Jerzy Hanus 504 069-251.

 

Koordynator
Jerzy Hanus